Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

W Puławach zima będzie mniej straszna dla maluchów

20.12.2011, Pomoc odzieżowa

Dwuletni Artur już cieszy się z kurtki i kombinezonu. Podobnie jak wiele innych dzieci został obdarowany dzięki hojnym darczyńcom oraz filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach, która w tym roku już po raz drugi organizuje zbiórkę ciepłej odzieży dziecięcej „Kurtka dla malucha”. Akcję wspiera też wiele instytucji z Puław i okolic.

„Już mamy dwie rzeczy, niech inne dzieci też skorzystają” – mówił wdzięczny tata chłopca, kiedy ktoś zaproponował mu kolejne ubranie dla małego synka. Artur nie dostał drugiego kombinezonu, ale za to został obdarowany pluszakami, którymi wcześniej z uśmiechem od ucha do ucha bawił się w punkcie wydawania odzieży filii ChSCh w Puławach.  

– W zeszłym roku zebraliśmy bardzo dużo różnorodnej odzieży, w tym roku dominują ubranka zgodne z nazwą akcji, czyli te dla najmłodszych – mówi Anna Karpeta, kierownik filii. – Dzisiaj odebrałam odzież z Urzędu Miasta w Puławach, gdzie przez dwa ostatnie miesiące ludzie wrzucali ubrania do oznakowanego kosza. Otrzymaliśmy też dary od I Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, przedszkola w Gołębiu i zaprzyjaźnionego  puławskiego schroniska Brata Alberta, a także od wielu indywidualnych darczyńców. Jedna trzecia zgromadzonych ubrań trafiła już do potrzebujących rodzin z dziećmi. 

Ogółem puławscy wolontariusze w ramach „Kurtki dla malucha” zgromadzili już około 250 kg ciepłych kurtek, czapek, szalików czy swetrów. W punkcie ChSCh każdego miesiąca wielu potrzebujących otrzymuje odzież, a także żywność.

– Odwiedziła nas ostatnio pani Ania – opowiada Anna Karpeta. – Odebrała pomoc, ale także sama przyniosła rzeczy, którymi chciała podzielić się z potrzebującymi. Spędziła też w naszym punkcie trzy godziny, pomagając i umilając nam pracę – dodaje.

Z kolei inna z potrzebujących, pani Halina, usilne poszukiwała rzeczy dla swojej wnuczki. Ona sama choruje na raka, co nie pozostaje bez wpływu na życie jej sześcioosobowej rodziny.

Podobnych ludzkich historii i potrzeb jest bardzo wiele… Jeżeli chcesz pomóc, złóż dar.

W Puławach cały czas można jeszcze przekazywać ubrania w ramach akcji „Kurtka dla malucha”. W przypadku większej ilości odzieży wolontariusze mogą też przyjechać i ją odebrać. Osoby chętne podzielić się z tymi, którzy oczekują na wsparcie, proszone są o kontakt pod numerem 609 842 325.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij