Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Teraz my chcemy pomóc. „Kurtka dla malucha” w Puławach

17.12.2010, Pomoc odzieżowa

– Kiedyś sam znajdowałem się w trudnej sytuacji i otrzymałem pomoc. Teraz chcę pomóc innym – mówi jedna z osób, które przekazały ubrania w ramach akcji „Kurtka dla malucha” prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) m.in. w Puławach.

–  Mnóstwo kurtek, szalików, czapek oraz dobrej jakości buty przekazali mieszkańcy Puław i okolic na rzecz potrzebujących dzieci – sprawozdaje Anna Karpeta, kierowniczka lokalnej filii ChSCh. – W akcję włączył się też Urząd Miasta, w którym wyznaczono specjalny punkt, do którego można było przynosić odzież, a także Zespół Szkół z Kazimierza Dolnego, od którego otrzymaliśmy 12 olbrzymich worków i osiem pudeł odzieży, oraz zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego z Lublina, który przekazał kolejnych 10 worków – cieszy się pani Ania. 

Zebrane ubrania zostaną przekazane najuboższym dzieciom za pośrednictwem punktu ChSCh w Puławach. Wolontariusze rozdysponują je wśród rodzin, które otrzymują tam artykuły spożywcze. Są to osoby skierowane przez lokalne ośrodki pomocy społecznej (MOPS i GOPS). 

Filia ChSCh w Puławach działa od niedawna. „Kurtka dla malucha” to pierwsza większa akcja lokalnych wolontariuszy organizacji. Tym bardziej więc są oni wdzięczni są za tak duży odzew na apel o przekazywanie odzieży dla najmłodszych. 

– Na razie wydajemy odzież i żywność. Aby rozszerzyć działalność, potrzebujemy wsparcia. Obecnie potrzebujemy pieniądze m.in. na pokrycie kosztów transportu żywności – apeluje Karpeta.

Chrześcijańska Służba Charytatywna to organizacja pożytku publicznego działająca w Polsce od ponad 10 lat. Posiada ponad 60 lokalnych filii na terenie całego kraju.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej ChSCh oraz o akcji „Kurtka dla malucha”.

Zobacz reportaż o naszej akcji.

Złóż dar na prowadzenie działalności charytatywnej.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij