Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Rok PEAD-u w Puławach

Koniec roku to zwykle czas podsumowań oraz kreślenia nowych planów. Także wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Puław powoli podsumowują ostatnie miesiące swojej pracy. W 2011 roku dzięki dotacji z urzędu miasta po raz pierwszy prowadzili systematyczną pomoc żywnościową.  W grudniu wydadzą potrzebującym ostatnią transzę artykułów spożywczych z puli za bieżący rok.

– W tym roku pomagaliśmy 100 osobom, które regularnie zgłaszały się do nas po odbiór artykułów spożywczych – mówi Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Do odbioru z banku żywności zostało nam około 500 kg żywności z tegorocznego przydziału i oprócz tego jeszcze jedna bonusowa tona. 

Wolontariusze prowadzili projekt pomocy żywnościowej dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Lublinie, skąd otrzymali do tej pory 5 486,40 kg produktów o łącznej wartości 10 688,99 zł. Osoby, które korzystały z pomocy, wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. Przekazywana żywność pochodziła z programu PEAD – Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej skierowanego do najbiedniejszej ludności Unii Europejskiej.

Na realizację powyższego projektu filia otrzymała 4 100 zł z budżetu miasta. Z środków tych pokrywane były wydatki m.in. na paliwo potrzebne do przewozu żywności. Realizacja projektu byłaby jednak niemożliwa, gdyby nie praca i zaangażowanie wolontariuszy oraz dary pieniężne od ludzi wielkiego serca.

Oprócz pomocy żywnościowej puławska filia włączyła się od października w akcję „Kurtka dla malucha”. Do tej pory zebrano już pięć pudeł, kilka siatek z odzieżą oraz kilkanaście par butów na zimę dla dzieci m.in. z zaprzyjaźnionego Schroniska im. św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn w Puławach.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla wolontariuszy jest zbiórka żywności zorganizowana przez Federację Polskich Banków Żywności 2-4 grudnia.

– Do kwestowania w sklepach zgłosiło się do nas kilkunastu ochotników z dwóch puławskich szkół oraz dwoje dorosłych. Mamy nadzieję, że jeszcze zgłoszą się inni i wraz ze schroniskiem  Brata Alberta rozpropagujemy tę akcję. Informacje pojawią się w regionalnym radiu – dodaje pani Anna.

Jak widać, działalność puławskiej filii wciąż się rozkręca. To daje nadzieję, że w przyszłym roku będzie można w większym stopniu zaspokoić potrzeby najuboższych.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij