Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy:są kurtki dla maluchów! Jeszcze można pomóc

14.12.2012, Pomoc odzieżowa

W Puławach właśnie zakończyła się oficjalna część akcji „Kurtka dla malucha”.
– Zebraliśmy dosyć sporo odzieży. W przedszkolu w Górze Puławskiej 13 kilogramów, w przedszkolu w Gołębiu 14 kilogramów. W Urzędzie Miasta też trochę tego było – relacjonuje Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Mamy także sześć sześćdziesięciolitrowych worków z odzieżą dla dorosłych – wylicza. – Poza tym do filii zgłosiła się pewna pani z Baranowa, miejscowości położonej 30 km od Puław. Ogłoszenie o akcji przeczytała w internecie. Przywiozła cały bagażnik przeróżnych ubrań dziecięcych.

Ostatni dyżur w ramach akcji „Kurtka dla malucha” był 1 grudnia w siedzibie filii ChSCh przy ul. Kraszewskiego. Czy to znaczy, że teraz już nie można przynosić ubrań?

– Owszem, można, akcja trwa nadal, z tym, że teraz na telefon – mówi Anna Karpeta. – Jeśli ktoś jeszcze nie przejrzał szaf, a chciałby, to zapraszamy, jeszcze można to zrobić – dodaje.

Zebrana podczas akcji odzież trafi do wielodzietnych rodzin, samotnych matek oraz rodzin, gdzie rodzice mają zatrudnienie sezonowe i zimą nie pracują.

– W niedzielę, 16 grudnia planujemy zaprosić podopiecznych MOPS i GOPS do naszej filii i tam rozdysponować odzież – mówi Anna Karpeta.

Podopieczni filii sami chcą się dzielić. Pytają, kiedy i gdzie można jeszcze przynosić ubrania.

– Umówiłam się z nimi na 19 grudnia. Jeśli chcą, niech przyniosą odzież – mówi Anna Karpeta. – Wagę pomocy szczególnie doceniają ci, którzy sami jej potrzebują. Jest na przykład pani, która korzysta z pomocy żywnościowej. Ona także przyniosła ubrania po swoim dziecku – dodaje.

Jeśli ktoś chciałby przekazać odzież, zwłaszcza dziecięcą, proszony jest o kontakt telefoniczny z kierownikiem filii ChSCh w Puławach (tel. 609 842 325).

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij