Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: zbierali wszyscy, od przedszkolaka do licealisty

10.10.2013, Pomoc żywnościowa

W miniony weekend w sklepach w całej Polsce odbyła się zbiórka żywności „Podziel Się Posiłkiem”, organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności i firmę Danone. 4 i 5 października 35 tys. wolontariuszy w 2,5 tys. sklepów czekało na ludzi, którym bliski jest los dzieci.

Zbiórka odbyła się także w puławskich sklepach. Jedną z organizacji, które włączyły się do akcji organizowanej przez Bank Żywności w Lublinie była Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

– Przez dwa dni stało z nami 100 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, Gimnazjum w Górze Puławskiej, I LO. im Ks. Adama Czartoryskiego w Puławach oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach – wymienia Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Oprócz nich stali z nami nasi podopieczni oraz nauczyciele z podstawówki i gimnazjum w Górze Puławskiej – to dodatkowych 20 osób. Mieliśmy bardzo liczną grupę wolontariuszy. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

ChSCh otrzyma od lubelskiego banku żywności część produktów zebranych podczas akcji. W tym roku paczki żywnościowe dostaną rodziny potrzebujące, których dzieci uczęszczają do wymienionych szkół uczestniczących w zbiórce oraz podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którym filia ChSCh współpracuje już jakiegoś czasu m.in. przy realizacji pomocy żywnościowej w ramach PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej).

– Już w tym tygodniu będziemy przygotowywać pierwsze paczki, by żywność trafiła jak najszybciej do potrzebujących rodzin – mówi Anna Karpeta. – Grupa wolontariuszy z roku na rok się powiększa. Cieszy nas to, że w tym roku tylu nauczycieli włączyło się w akcję. Przyniosło to wymierny efekt. Ilość zebranej żywności jest większa niż w zeszłym roku. Młodzi ludzie bardzo chętnie włączyli się do zbiórki, od najmłodszych przedszkolaków po licealistów. Można powiedzieć, że zebrana przez uczniów żywność wróci do nich, do ich potrzebujących koleżanek i kolegów, w postaci paczek, które właśnie przygotowujemy.

red. jl

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij