Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: wydawanie żywności

– Wiele osób dzwoni do nas wcześniej przed wydawaniem żywności, żeby zapytać, czy o nich pamiętamy. Czy będą mogli znowu do nas przyjść – opowiada kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach Anna Karpeta. – Nie możemy ich zawieść.

Dlatego też wolontariusze z Puław po raz kolejny wydawali artykuły spożywcze osobom potrzebującym. Tym razem filia otrzymała z lubelskiego banku żywności aż 614 kg produktów, w tym mleko, mąkę, ryż, kaszę jęczmienną z warzywami, płatki kukurydziane i makaron muszelki.

– Niektóre osoby zrzekają się części przysługujących im rzeczy. Mówią, że są inni, którym bardziej się one przydadzą – dodaje Anna Karpeta. – Udało mi się zgromadzić piątkę zgranych wolontariuszy. 9 listopada razem wydawaliśmy żywność, przy okazji rozmawiając z beneficjentami o ich problemach. Staraliśmy się napawać ich nadzieją.

A już w najbliższą niedzielę puławska filia ChSCh będzie wydawać odzież: część u siebie w placówce, część w pobliskim Pogonowie. Trwa też akcja „Kurtka dla malucha”. W porozumieniu z Urzędem Miasta Puławy w budynku urzędu został wystawiony karton, do którego można wrzucać zimowe ubrania dla najmłodszych. Filia zaprasza też do swojej siedziby przy ulicy Kraszewskiego 6, gdzie można bezpośrednio przynosić odzież. Ubrania będą przyjmowane 13 i 20 listopada oraz 11 i 18 grudnia, w godz. 12-14. Odzież można też przekazać w innym terminie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, tel. 609 842 325 lub 663 931 061.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(mp)


Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij