Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: wolontariusze znów wydają odzież

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach 2 czerwca po raz kolejny będą wydawać odzież osobom potrzebującym. Ubrania pochodzą ze zbiórki, którą w imieniu ChSCh przeprowadziła firma ADIVAL z Rzeszowa. W jej wyniku wolontariusze otrzymali pół tony ubrań.

Pierwsze wydawanie odbyło się w kwietniu. Akcja cieszyła się zainteresowaniem puławskich rodzin. Każdy, kto przyszedł, wybrał coś dla siebie. Niektórzy przyszli z dziećmi, dla których także znalazły się ubrania.

– Sporo rzeczy zostało z ostatniego wydawania – mówi Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Są ubrania, buty, ale też firany, zasłony, pościel, ręczniki.

Osoby będące w potrzebie mogą zgłaszać się 2 czerwca, w godzinach od 10 do 12 do siedziby ChSCh przy ul. Kraszewskiego 6. Wolontariusze planują też kolejne takie akcje.

Filia w Puławach prowadzi pomoc żywnościową, odzieżową oraz działalność z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Pod patronatem ChSCh działa w Puławach m.in. klub zdrowia. Spotkania odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca w Domu Kultury „Amik”.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij