Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: Sprawiają radość dzieciom i dorosłym

13.05.2011, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) prowadzi pomoc żywnościową od grudnia ubiegłego roku. Ostatnie wydawanie artykułów spożywczych odbyło się 11 maja, sprawiając wiele radości potrzebującym. 

– Tym razem otrzymaliśmy bezpłatnie z Banku Żywności w Lublinie ryż, kaszę manną, gryczaną, płatki kukurydziane, zupę pomidorową, kaszę jęczmienną z gulaszem i mąkę. Łącznie ponad 700 kg – mówi Anna Karpeta, kierownik filii.

Osoby przekraczając progi punktu przy ulicy Kraszewskiego są uśmiechnięte pomimo trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują. 

– Cieszą się, że są u nas kolejny raz i otrzymują tak różnorodne produkty – relacjonuje pani Ania. – Wszyscy zgodnie twierdzili, że zwłaszcza kasza i ryż bardzo się przydadzą.

Po raz kolejny szerokie uśmiechy dzieci były podziękowaniem za pracę wolontariuszy. A gdy najmłodsi zobaczyli, że specjalnie dla nich przygotowane są czekolady, chętniej pomagali pakować żywność swoim rodzicom. Dodatkowy przysmak otrzymany z banku żywności to znak, że Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami.

– Obecnie obejmujemy pomocą około 60 dzieci – wyjaśnia kierownik filii w Puławach. – Rodzice wielu z nich nie mogą sobie pozwolić na zakup dobrej czekolady czy innych prezentów. Dlatego apelujemy o wsparcie. Jest wiele dzieci, które potrzebują pomocy. Jeśli ktoś ma możliwość i chęć wesprzeć nasze działania lub objąć pomocą jedną z rodzin, czekamy na kontakt.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij