Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: Sprawiają radość dzieciom i dorosłym

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) prowadzi pomoc żywnościową od grudnia ubiegłego roku. Ostatnie wydawanie artykułów spożywczych odbyło się 11 maja, sprawiając wiele radości potrzebującym. 

– Tym razem otrzymaliśmy bezpłatnie z Banku Żywności w Lublinie ryż, kaszę manną, gryczaną, płatki kukurydziane, zupę pomidorową, kaszę jęczmienną z gulaszem i mąkę. Łącznie ponad 700 kg – mówi Anna Karpeta, kierownik filii.

Osoby przekraczając progi punktu przy ulicy Kraszewskiego są uśmiechnięte pomimo trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują. 

– Cieszą się, że są u nas kolejny raz i otrzymują tak różnorodne produkty – relacjonuje pani Ania. – Wszyscy zgodnie twierdzili, że zwłaszcza kasza i ryż bardzo się przydadzą.

Po raz kolejny szerokie uśmiechy dzieci były podziękowaniem za pracę wolontariuszy. A gdy najmłodsi zobaczyli, że specjalnie dla nich przygotowane są czekolady, chętniej pomagali pakować żywność swoim rodzicom. Dodatkowy przysmak otrzymany z banku żywności to znak, że Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami.

– Obecnie obejmujemy pomocą około 60 dzieci – wyjaśnia kierownik filii w Puławach. – Rodzice wielu z nich nie mogą sobie pozwolić na zakup dobrej czekolady czy innych prezentów. Dlatego apelujemy o wsparcie. Jest wiele dzieci, które potrzebują pomocy. Jeśli ktoś ma możliwość i chęć wesprzeć nasze działania lub objąć pomocą jedną z rodzin, czekamy na kontakt.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij