Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: skuteczna medycyna w starożytności?

Czy starożytni wiedzieli dużo o leczeniu chorób? Czy to możliwe, że pod pewnymi względami ich wiedza i praktyka w tym zakresie przewyższała naszą? O tym m.in. dowiemy się 10 grudnia na spotkaniu Klubu Zdrowia w Puławach, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Zajęcia poprowadzą promotorzy zdrowia. Alina Ciupa i Grzegorz Korczyc. Wstęp jest bezpłatny.

– „W zdrowym ciele zdrowy duch”, mówi słynna łacińska sentencja. Dawniej lekarze leczyli człowieka w trzech płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i duchowej – przekonuje Alina Ciupa. – Te trzy sfery przenikają się i są od siebie zależne. Watro przyjść i dowiedzieć się, jak z chorobami radzili sobie ludzie w starożytności.

Druga część spotkania będzie o tym, jak uzyskać dobrą sprawność fizyczną. Dowiemy się w niej, od czego zależy sprawność fizyczna, jak ją osiągnąć i utrzymać. Na zajęciach oprócz ciekawej prelekcji wolontariusze przewidzieli degustację zdrowych potraw i pomiar ciśnienia krwi.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Puławach już we wtorek, 10 grudnia, o godzinie 17 w Domu Kultury „Amik”, przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 4.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij