Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: powitać zimę z uśmiechem – WIDEO

21.11.2011, nieprzypisany

Wydawanie odzieży w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach to nie tylko namacalna pomoc materialna, ale także ta o wiele bardziej istotna – psychiczna. Ludzie przychodzą po ubrania, przynosząc swoje troski i problemy, a wychodzą wsparci na duchu. 13 listopada szczególnym zainteresowaniem cieszyły się swetry, ciepłe kurtki, czapki i szaliki, a także zimowe buty.

– Pierwszy raz odwiedziła nas pewna rodzina z Janowa – mówi Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Solidnie zaopatrzyliśmy ją w odzież na zimę. Jest to sześcioosobowa rodzina w trudnej sytuacji finansowej. Na domiar złego matka jest chora na raka. Byli zadowoleni z ubrań. Stwierdzili też, że było warto przyjechać, porozmawiać, bo takie wsparcie było im potrzebne.

Podczas wydawania odzieży 13 listopada pojawili się też ludzie dobrej woli, którzy przynieśli ubrania dla dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Kurtka dla malucha” prowadzonej przez ChSCh.

Po rozdaniu części odzieży w siedzibie filii jej przedstawiciele zapakowali resztę do samochodu i pojechali do Pogonowa, gdzie wcześniej w październiku wydawali już odzież i zadeklarowali, że jeszcze raz przed rozpoczęciem zimy powtórzą akcję.

– Tam ludzie powitali nas bardzo ciepło – opowiada pani Ania. – Pomagali nam wykładać odzież, by przyspieszyć pracę. W pomieszczeniu, w którym wydawaliśmy odzież, było przyjemnie ciepło, co sprzyjało nawiązywaniu więzi i dłuższym rozmowom. Podobnie jak w Puławach, największą popularnością cieszyły się swetry, ciepłe spódnice, kurtki i płaszcze oraz zimowe buty. Dostaliśmy też trzy worki odzieży dla dzieci. Jak widać, w Pogonowie nie tylko biorą, ale i dają ciepło na zimę innym.

Kierownictwo filii zachęca do przekazywania niepotrzebnych ubrań, w szczególności chroniących przed zimnem. Odzież będzie przyjmowana 20 listopada oraz 11 i 18 grudnia, w godz. 12–14, w siedzibie filii przy ul. Kraszewskiego 6. Ubrania można też przekazać w innym terminie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, tel. 609 842 325 lub 663 931 061. W ramach akcji „Kurtka dla malucha” w porozumieniu z Urzędem Miasta Puławy w budynku urzędu został też wystawiony karton, do którego można wrzucać zimowe ubrania dla najmłodszych.

Zobacz relację z akcji „Kurtka dla malucha” wyemitowaną przez TVP Lublin (od 11 min, 17 s).  

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij