Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: pomagały nawet przedszkolaki

3.10.2012, Pomoc żywnościowa

W trwającą 28-29 września zbiórkę żywności Podziel Się Posiłkiem w Puławach zaangażowały się nawet przedszkolaki. Najmłodsi z przedszkola w Górze Puławskiej co prawda nie stali w sklepach, ale z pomocą rodziców i wychowawców zrobili zbiórkę u siebie w placówce. Żywność odebrali wolontariusze. Obecnie trwa segregowanie zebranych artykułów spożywczych, które trafią do dzieci z potrzebujących rodzin.

Pomagali starsi i młodsi, nawet ci najmłodsi. Z ramienia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), która jest jedną z organizacji pomagających w zbiórce i dystrybucji zebranych produktów, w akcję zaangażowane były 82 osoby, w tym młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Puławach i Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej. ChSCh zebrała w Puławach 796 kg żywności. Wynik zaskoczył kierownika filii ChSCh, Annę Karpetę.

– Ogólnie podczas zbiórki panowała bardzo dobra atmosfera, ludzie chętnie dzielili się tym, co mają, z innymi – mówi pani Ania. – Ilość zebranych produktów przerosła nasze oczekiwania. Muszę pochwalić naszych wolontariuszy, zwłaszcza młodzież, która chce pomagać, chce się dzielić swoim czasem i angażować w pomoc osobom potrzebującym. Wolontariusze są bardzo zadowoleni z akcji. Z niecierpliwością czekają na kolejne. Chciałabym wszystkim bardzo podziękować za uczestnictwo.

Zebrana żywność zostanie rozdysponowana wśród potrzebujących z przedszkola, gimnazjum i liceum, które zaangażowały się w zbiórkę oraz świetlic środowiskowych w Puławach. Wsparcie otrzymają także potrzebujące rodziny, które zgłosiły się do filii ChSCh.

– Zachęcamy wszystkich, w tym przedszkola i szkoły do udziału w następnych zbiórkach żywności – mówi Anna Karpeta. – Tym bardziej, że żywność zbierana w ten sposób wraca do miejsc, z których pochodzą wolontariusze.

Organizatorem ogólnopolskiej zbiórki żywności Podziel Się Posiłkiem były banki żywności oraz firma Danone.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij