Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: pół tony odzieży dla osób potrzebujących

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach otrzymali pół tony odzieży. Teraz rozpoczynają serię akcji, w trakcie których ubrania trafią do najbardziej potrzebujących osób.

Pierwsze wydawanie odbyło się w niedzielę, 22 kwietnia. Wszystkie rodziny, które zgłosiły się po odzież, wyszły uśmiechnięte i zadowolone. Udało im się wybrać nie tylko ubrania, ale także firanki, ręczniki, obrusy. Niektórzy przyjechali z dziećmi. Dla najmłodszych również udało się znaleźć odzież – kapcie, buty, kurtki na zimę.

– Dużym zainteresowaniem cieszyła się pościel, tej nigdy nie jest za wiele – ocenia Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Każda z rodzin wyszła z pełną siatką rzeczy. To na pewno nie ostatnie wydawanie odzieży organizowane przez nas. Wkrótce odbędzie się kolejne.

Filia ChSCh w Puławach oprócz pomocy odzieżowej prowadzi pomoc żywnościową oraz działalność z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Pod szyldem ChSCh działa w Puławach klub zdrowia, którego spotkania odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca w Domu Kultury „Amik”.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij