Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: ogrzejmy dzieci zimą!

Około 250 kilogramów odzieży udało się zebrać dotychczas wolontariuszom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w ramach akcji „Kurtka dla malucha” w Puławach. Dary na bieżąco trafiają do potrzebujących rodzin. 

Od listopada Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) w całej Polsce już po raz czwarty prowadzi zbiórkę ciepłych ubrań dziecięcych. W wielu miastach zbiórkę już zakończono, w Puławach wolontariusze cały czas wydają i przyjmują dary, które trafiają do najmłodszych. Rodziny będące w potrzebie mogą się zgłaszać w pierwszą niedzielę miesiąca, w godzinach 10–12 do lokalu przy ul. Kraszewskiego 6.

W ramach akcji wiele osób przynosi także ubrania dla dorosłych.

– W grudniu mieliśmy dużo męskiej odzieży, garniturów, koszul, bielizny, kurtek, wszystko bardzo dobrej jakości. Niektóre rzeczy były nowe, ładnie zapakowane, aż przyjemnie było je wydawać – mówi Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – W Puławach takie akcje jak „Kurtka dla malucha” są bardzo potrzebne. Ze względu na duże zainteresowanie odzieżą w grudniu zorganizowaliśmy dodatkowe wydawanie – dodaje.

Jedną z podopiecznych filii jest pani Kasia. Do punktu wydawania odzieży zgłasza się regularnie. Zawsze znajdzie tutaj coś dla rodziny. Ta pomoc pomaga jej związać koniec z końcem…

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. Jednak o każdej porze roku warto pamiętać, że tuż obok nas żyją ludzie, dla których nasz drobny gest może być olbrzymim wsparciem.

Jeśli chcesz przekazać odzież w Puławach, skontaktuj się z wolontariuszami pod nr. tel. 663 931 061.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij