Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: jak zapobiegać cukrzycy

– Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, której możemy zapobiegać. Na ryzyko zachorowania wpływ ma odżywianie oraz styl życia – mówi Alina Ciupa, promotor zdrowia. Już w najbliższy poniedziałek w Klubie Zdrowia w Puławach dowiemy się więcej na ten temat.

Działający przy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach klub zdrowia zaprasza na swoje kolejne spotkanie. Będzie ono dotyczyć m.in. problemu cukrzycy. W programie, oprócz ciekawej prelekcji, degustacja smacznych potraw wegetariańskich.

Cukrzyca jest zaliczana do tzw. chorób cywilizacyjnych, idących w parze z postępem. Utrzymujący się podwyższony poziom cukru z czasem prowadzi do uszkodzenia głównych systemów organizmu, zwłaszcza nerwów i naczyń krwionośnych. Cukrzyca znacznie zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 50% cukrzyków umiera na choroby układu krążenia. Choroba ta również znacząco zwiększa ryzyko ślepoty oraz chorób nerek. Ryzyko zgonu osoby z cukrzycą jest dwukrotnie większe niż jej rówieśnika bez cukrzycy.
Co zrobić, by uniknąć lub opóźnić zachorowanie? O tym na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Puławach.

Podczas spotkania wolontariusze będą także wykonywać uczestnikom bezpłatne badania ciśnienia krwi.

Najbliższe zajęcia klubu już w poniedziałek, 29 kwietnia, o godzinie 17:30 w Domu Kultury „Amik”, przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 4.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij