Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: dobre i 2 złote

18.06.2012, Pomoc odzieżowa

17 czerwca punkt wydawania odzieży filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach zapełnił się osobami, które mogły skorzystać z darmowej pomocy. Mimo coraz większej dostępności tanich ubrań wciąż wielu potrzebujących chętnie korzysta z takiej możliwości podreperowania domowego budżetu. 

– Odzwiedza nas między innymi pani Marzena – mówi Anna Karpeta, kierownik filii. – Jej syn nie może znaleźć pracy, a ma na utrzymaniu rodzinę. Pomagamy im, jak możemy. Ostatnio pani Marzena zaopatrzyła się u nas w torbę ubrań. Inna z osób, pani Agnieszka samotnie wychowuje dwoje dzieci. Wsparliśmy ją kiedyś, gdy była na życiowym zakręcie. Teraz odwiedza nas od czasu do czasu. Zawsze skromna i uprzejma, często pyta, czy może wziąć daną rzecz, bo może przyda się to komuś innemu. To niezwykła osoba.

Wolontariusze z Puław najwięcej pracy mają zimą, gdy wzrasta zapotrzebowanie na ciepłe ubrania. Jednak nawet teraz zgłaszają się osoby chętnie korzystające z pomocy odzieżowej.

– Co prawda są szmateksy, które oferują odzież w niskich cenach. Ale kiedy w domu się nie przelewa, nawet te 2 złote, zaoszczędzone dzięki temu, że u nas można wybrać coś za darmo, łatają domowy budżet – przekonuje Anna Karpeta.

Punkt wydawania odzieży ChSCh czynny jest zazwyczaj raz w miesiącu. Zgłosić się może do niego każda osoba znajdująca się w trudnej sytuacji.

Każdy, kto sam pragnie pomóc, może przekazać wolontariuszom znajdującą się w dobrym stanie odzież (kontakt tel. 609 842 325).

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij