Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Puławy: 4 tys. zł na leczenie Zuzi

14 i 15 czerwca podczas gminnych obchodów IV Święta Truskawki w Górze Puławskiej wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach prowadzili kwestę na rzecz 13-letniej Zuzi, dotkniętej chorobą nowotworową. Efekt końcowy przerósł ich najśmielsze oczekiwania.

U dziewczynki lekarze zdiagnozowali złośliwy nowotwór kości. Dzisiaj przebywa na leczeniu na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Entuzjazm i zapał wolontariuszy poruszyły serca uczestników festynu, którzy w ciągu dwóch dni przekazali ponad 4 tys. zł. Pod koniec każdego dnia wolontariusze gościli na stanowisku ChSCh bohaterkę zbiórki – Zuzię. Spotkaniom za każdym razem towarzyszyły wielka radość i wzruszenie. Waga wszystkich zebranych pieniędzy przekroczyła 6,5 kg. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc Zuzi.

– Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w tych dniach otworzyli swe serca – mówi Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Życzymy, aby wyświadczone dobro powróciło do nich z nawiązką – dodaje.

Pomysłodawcą akcji były panie z grupy założycielskiej tworzącej Spółdzielnię Socjalną w Górze Puławskiej, a organizatorem kwesty puławska filia ChSCh. Zbiórce patronował, za zgodą Wójta Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. Kwestowało w sumie ok. 40 wolontariuszy, głównie uczniów Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej, ale też mieszkańcy Góry Puławskiej, Jaroszyna, Klikawy i Puław.

Koszty związane z organizacją, przeprowadzeniem i rozliczeniem akcji „Zbiórka dla Zuzi” zostały pokryte przez ChSCh, Gminę Puławy oraz wolontariuszy jako ich dobrowolny wkład.

UWAGA! W czasie zbiórki na stoisku Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej pozostawiono parasol. Jest on do odebrania po kontakcie telefonicznym, tel. 663 931 061.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij