Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Puławy: 10 ton żywności trafiło do osób potrzebujących

9.01.2013, Pomoc żywnościowa

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach do osób potrzebujących trafiło w 2012 roku ponad 10 ton artykułów spożywczych. Ta pomoc jest szczególnie ważna wobec faktu, że aż 10,9% mieszkańców województwa lubelskiego żyje w skrajnym ubóstwie.

Wraz z końcem roku przyszedł czas na podsumowanie programu PEAD 2012. Jest to wsparcie żywnościowe dla najuboższych mieszkańców Unii Europejskiej. Dzięki niemu banki żywności, zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności, we współpracy z organizacjami charytatywnymi dostarczają podstawowe produkty żywnościowe najbardziej potrzebującym mieszkańcom danego regionu.

Jedną z organizacji, która współpracuje z bankami żywności jest Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). W 2012 roku do siedziby filii ChSCh w Puławach po odbiór żywności co miesiąc zgłaszało się 300 osób. Łącznie wydano im pond 10 ton jedzenia. Wartość udzielonej pomocy to ponad 33 tys. zł. 19-20 grudnia wolontariusze ChSCh w Puławach wydali ostatnią pulę z programu PEAD 2012. Po raz ostatni do podopiecznych filii trafiły podstawowe produkty spożywcze takie jak cukier, mąka oraz ryż, były także klopsy w sosie pomidorowym.

– Było wiele miłych słów, podziękowań, życzeń na święta i nowy rok – wspomina Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Staraliśmy się, by pobierane przez nas z Banku Żywności w Lublinie produkty były różnorodne, by w każdym miesiącu było coś innego – dodaje.

Po roku każda z osób otrzymujących pomoc mogła ocenić, czy takie wsparcie było pomocne, czy dzięki otrzymywanym produktom jej sytuacja rodzinna mogła się poprawić. Z wypowiedzi wynika, że tak.

– Dla mnie ta żywność to duża pomoc. Ile rzeczy już nie musiałam kupić, a te pieniądze mogłam przeznaczyć na coś innego – mówi Pani Ela, korzystająca z pomocy żywnościowej. – Przy czterech osobach, które mam do wyżywienia to ogromne wsparcie.

To przykładowe słowa jednej podopiecznej, a takich osób było więcej. Z na pozór zwykłych produktów takich jak mleko, sery, mąka, makaron, kasza, ryż czy cukier osoby potrzebujące mogły na co dzień przygotowywać posiłki dla siebie i swoich rodzin.

– Tego wszystkiego nie zrealizowalibyśmy bez wsparcia – podkreśla Anna Karpeta. – Nasza działalność finansowo wspierana była przez Gminę Miasto Puławy, za co bardzo dziękujemy. Dziękuję też wszystkim wolontariuszom za zapał i chęci do pracy, zwłaszcza ostatnio, pomimo mrozu. Każdy z nich robi to za darmo, za zwykłe "dziękuję", rezygnując ze swojego wolnego czasu czy pobytu z rodziną.

Podobną pomoc wolontariusze z Puław chcieliby kontynuować także w roku 2013.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij