Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Pomoc żywnościowa: 10 ton na dobry początek

6.01.2011, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach w 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyła w wydawaniu żywności dla potrzebujących. Było ono prowadzone w ramach unijnego programu PEAD. Od 8 do 18 grudnia wolontariusze wydali 10 174,40 kg artykułów spożywczych o wartości ponad 33 tys. zł.

– Rozpoczęliśmy współpracę z Bankiem Żywności w Lublinie, od którego odebraliśmy produkty z nadwyżek unijnych. Żywność przekazaliśmy 175 osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącym z gminy Puławy – wyjaśnia Anna Karpeta, kierownik filii. – Podczas tej akcji współdziałaliśmy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej. Jesteśmy wdzięczni za miłą i owocną współpracę.

Wolontariusze pragną podziękować również Panu Adamowi Śmietanko, właścicielowi firmy Topgreen z Kurowa, za dwukrotne i bezpłatne udostępnienie środka transportu, którym mogli przewieźć żywność z Lublina do Puław.

– Doświadczyliśmy też szczególnej Bożej opatrzności. Za każdym razem, gdy wyjeżdżaliśmy po żywność do Lublina, pogoda trochę odpuszczała. Przypomnę, że w grudniu było u nas - 18°C, a obfite opady śniegu paraliżowały ruch – mówi pani Ania.

Ludzie, którzy otrzymywali dary, mówili, że nie spodziewali się takiej pomocy.

– Byli bardzo zdziwieni, zaskoczeni ogromem jedzenia, które im przekazywaliśmy – kontynuuje Anna Karpeta. – Ich wzruszenie pokazało nam, że było warto to zrobić. Tak niewiele trzeba, by wesprzeć tych, którzy często nie z własnej winy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc jest bardzo duże. Od stycznia 2011 roku wolontariusze będą regularnie wydawać żywność dla 100 podopiecznych ośrodka MOPS w Puławach. Na projekt dostali dotację z Urzędu Miasta. Punkt wydawania żywności mieści się w siedzibie filii, przy ul. Kraszewskiego 6.

Pomóż i ty potrzebującym. Zasil rachunek bankowy.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij