Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc żywnościowa: 10 ton na dobry początek

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach w 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyła w wydawaniu żywności dla potrzebujących. Było ono prowadzone w ramach unijnego programu PEAD. Od 8 do 18 grudnia wolontariusze wydali 10 174,40 kg artykułów spożywczych o wartości ponad 33 tys. zł.

– Rozpoczęliśmy współpracę z Bankiem Żywności w Lublinie, od którego odebraliśmy produkty z nadwyżek unijnych. Żywność przekazaliśmy 175 osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącym z gminy Puławy – wyjaśnia Anna Karpeta, kierownik filii. – Podczas tej akcji współdziałaliśmy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej. Jesteśmy wdzięczni za miłą i owocną współpracę.

Wolontariusze pragną podziękować również Panu Adamowi Śmietanko, właścicielowi firmy Topgreen z Kurowa, za dwukrotne i bezpłatne udostępnienie środka transportu, którym mogli przewieźć żywność z Lublina do Puław.

– Doświadczyliśmy też szczególnej Bożej opatrzności. Za każdym razem, gdy wyjeżdżaliśmy po żywność do Lublina, pogoda trochę odpuszczała. Przypomnę, że w grudniu było u nas - 18°C, a obfite opady śniegu paraliżowały ruch – mówi pani Ania.

Ludzie, którzy otrzymywali dary, mówili, że nie spodziewali się takiej pomocy.

– Byli bardzo zdziwieni, zaskoczeni ogromem jedzenia, które im przekazywaliśmy – kontynuuje Anna Karpeta. – Ich wzruszenie pokazało nam, że było warto to zrobić. Tak niewiele trzeba, by wesprzeć tych, którzy często nie z własnej winy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc jest bardzo duże. Od stycznia 2011 roku wolontariusze będą regularnie wydawać żywność dla 100 podopiecznych ośrodka MOPS w Puławach. Na projekt dostali dotację z Urzędu Miasta. Punkt wydawania żywności mieści się w siedzibie filii, przy ul. Kraszewskiego 6.

Pomóż i ty potrzebującym. Zasil rachunek bankowy.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij