Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomagają i otrzymują radość

12 kwietnia filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach podpisała umowę z bankiem żywności dotyczącą wydawania artykułów spożywczych w 2011 roku. Dla wolontariuszy ChSCh prowadzenie pomocy żywnościowej to nie tylko gest wsparcia, ale także źródło satysfakcji.

– Dorośli cieszyli się z mleka, a dzieci z herbatników – mówi o pierwszym wydawaniu żywności z nowej puli Anna Karpeta, kierownik filii. – Szczególnie zapamiętałam matkę jednej z beneficjentek. Była bardzo szczęśliwa i gorąco dziękowała nam za udzieloną pomoc.

Wsparcie dawane drugiemu człowiekowi daje wiele zadowolenia.

– Cieszymy się, że możemy pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji – podkreśla pani Ania. – Znajomi pytają mnie, jak znajduję na to wszystko czas, siły i motywację. „Przecież nikt wam za to nie płaci” – mówią. Tak, to prawda, ale to nie tylko moja praca. Oprócz mnie wolontariuszami są Ala, Basia, Lenka, Arek i Kuba. Działamy razem, po prostu dając innym coś z siebie.

Dzięki wolontariuszom ChSCh artykuły spożywcze regularnie otrzymywać będzie 100 osób. Projekt jest realizowany przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Puławach i przy wsparciu urzędu miasta.

Pamiętaj i ty o potrzebujących. Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij