Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Codzienna praca

15.03.2011, nieprzypisany

W styczniu do wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Puław trafiły kolejne transporty artykułów spożywczych i odzieży.

Filia w Puławach działa od 2010 roku i zdążyła już pomóc wielu osobom. Jest to możliwe w dużej mierze dzięki bezinteresownym ofiarodawcom.

– Szczególnie dziękujemy Zespołowi Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, od którego otrzymaliśmy niedawno kolejny transport odzieży, tym razem 430 kg – mówi Anna Karpeta, kierownik filii. – Licząc także poprzednie dostawy, mamy solidny zapas ubrań, które trafią do potrzebujących. Ostatnio dostaliśmy też paczkę z ubraniami od mieszkanki Kozienic.              

Wydawanie odzieży 13 lutego cieszyło się sporym zainteresowaniem. Potrzebujący odwiedzali siedzibę filii całymi rodzinami. Byli zadowoleni, że mogą skorzystać z nowej w większości pościeli, dobrej jakości ręczników i oczywiście ubrań.

Wolontariusze odebrali również w styczniu nowy transport artykułów spożywczych z banku żywności, jeszcze z puli za 2010 rok – w sumie półtorej tony. Dzięki temu mogli pomóc kolejnym osobom.

– Ludzie dziękowali i podkreślali, że to dla nich duże wsparcie – mówi pani Ania.

Od marca, po podpisaniu umowy z Bankiem Żywności w Lublinie, rozpoczynają się kolejne dostawy artykułów spożywczych. Dzięki sfinansowaniu tych działań przez Urząd Miasta Puławy pomoc za pośrednictwem lokalnej filii ChSCh otrzyma 100 podopiecznych miejskiego ośrodka pomocy społecznej.

W marcu wolontariusze otwierają również klub zdrowia w Puławach.

Czytaj więcej o działaniach ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij