Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Codzienna praca

W styczniu do wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Puław trafiły kolejne transporty artykułów spożywczych i odzieży.

Filia w Puławach działa od 2010 roku i zdążyła już pomóc wielu osobom. Jest to możliwe w dużej mierze dzięki bezinteresownym ofiarodawcom.

– Szczególnie dziękujemy Zespołowi Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, od którego otrzymaliśmy niedawno kolejny transport odzieży, tym razem 430 kg – mówi Anna Karpeta, kierownik filii. – Licząc także poprzednie dostawy, mamy solidny zapas ubrań, które trafią do potrzebujących. Ostatnio dostaliśmy też paczkę z ubraniami od mieszkanki Kozienic.              

Wydawanie odzieży 13 lutego cieszyło się sporym zainteresowaniem. Potrzebujący odwiedzali siedzibę filii całymi rodzinami. Byli zadowoleni, że mogą skorzystać z nowej w większości pościeli, dobrej jakości ręczników i oczywiście ubrań.

Wolontariusze odebrali również w styczniu nowy transport artykułów spożywczych z banku żywności, jeszcze z puli za 2010 rok – w sumie półtorej tony. Dzięki temu mogli pomóc kolejnym osobom.

– Ludzie dziękowali i podkreślali, że to dla nich duże wsparcie – mówi pani Ania.

Od marca, po podpisaniu umowy z Bankiem Żywności w Lublinie, rozpoczynają się kolejne dostawy artykułów spożywczych. Dzięki sfinansowaniu tych działań przez Urząd Miasta Puławy pomoc za pośrednictwem lokalnej filii ChSCh otrzyma 100 podopiecznych miejskiego ośrodka pomocy społecznej.

W marcu wolontariusze otwierają również klub zdrowia w Puławach.

Czytaj więcej o działaniach ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij