Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Puławy

Aby puławianom żyło się lepiej. Ruszył klub zdrowia

29.01.2013, EXPO Zdrowie

Ruch, zdrowa dieta, kontrola stresu – niby oczywiste fakty, a jednak wciąż wielu z nas trudno przychodzi przekuć wiedzę na praktykę i zadbać o swoje zdrowie. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach wierzą, że prowadzony przez nich klub pomoże w skutecznym wcieleniu tych dobrych nawyków w życie.

28 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Zdrowia w Puławach. Klub to miejsce, w którym można skosztować smacznych potraw, spokojnie porozmawiać i wymienić się doświadczeniami, a także dowiedzieć się czegoś nowego na temat zdrowia. Co miesiąc na uczestników czeka prelekcja o odżywianiu, radzeniu sobie ze stresem i innych ciekawych zagadnieniach z dziedziny zdrowego stylu życia.

– Zajęcia są bezpłatne, a dla uczestników nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – mówi Alina Ciupa, promotor zdrowia, kierownik klubu i prelegent na pierwszym wykładzie. – Przyjść może każdy, kogo interesuje ta tematyka, chce poszerzyć swoją wiedzę lub podzielić się doświadczeniami. Dodatkową atrakcją jest przeprowadzana na każdych zajęciach degustacja zdrowych potraw. Będzie można także zmierzyć ciśnienie, a latem planujemy wspólne spacery nordic walking.

Pierwsze, poniedziałkowe spotkanie klubu było wydarzeniem towarzyszącym niedzielnej wystawie EXPO Zdrowie zorganizowanej w Galerii Zielonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, Fundację „Źródła Życia”, Korespondencyjną Szkoła Lepszego Życia oraz Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina”. Podczas wystawy wolontariusze wykonywali bezpłatne badania m.in. wydolności płuc, ciśnienia krwi, poziomu cukru oraz udzielali porad. Wszystko po to, by zachęcić do zmiany stylu życia. Jak przekonują wolontariusze ChSCh, udział w zajęciach klubu zdrowia będzie doskonałą okazją, by dalej poszerzać swoją wiedzę o zdrowiu oraz znaleźć inspirację do zastosowania poznanych zasad w praktyce.

– Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym oraz uczenie zdrowego odżywiania – mówi Alina Ciupa. – Oczywiście, chcemy, aby klub był też po prostu miejscem, gdzie można miło wspólnie spędzić czas i porozmawiać.

Jak podkreśla kierownik klubu, wciąż wśród Polaków silna jest wiara w skuteczność tzw. „magicznej tabletki”, czyli w to, że farmakoterapia jest najlepszą bronią przeciwko chorobom. A to przecież nieprawda.

– Profilaktyka jest tańsza i przyjemniejsza od leczenia – mówi pani Alina, która jako pracownik Szpitala Miejskiego w Puławach na co dzień spotyka ludzi, którzy już zachorowali i teraz czeka ich długie i bolesne leczenie. – Zdrowe i smaczne jedzenie, aktywność fizyczna, pogoda ducha czy hydroterapia to rzeczy, których życzę każdemu. Są przyjemne i bez skutków ubocznych!

Spotkania Klubu Zdrowia w Puławach odbywać się będą w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w Osiedlowym Domu Kultury „Amik”, przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 4, o godzinie 17.30. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 560 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
Filia Puławy
ul. Kraszewskiego 6
24-100 Puławy

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0276 2390

Kierownik: Anna Karpeta
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 842 325

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij